Cvičení seniorů

Sdílíme odkaz na naučná videa s tématikou cvičení pro seniory. Věříme, že naši nadšení cvičenci uvítají i další vzdelávání v této oblasti. Perličkou je, že jeden z figurantů je náš člen pan Miroslav Wilczek....

číst více

Pan Miroslav Wilczek opět úspěšný ve walking fotbalu!

Jednalo se o první finále mistrovství ČR seniorů ve walking fotbalu, kde jako člen mužstva Inter Letiště vyhrál celý turnaj a navíc byl vyhlášen nejlepším střelcem turnaje (v šesti zápasech 9 gólů z našich 14). Odkaz na video (ke konci je vidět gól hlavou pana...

číst více

Pan Wilczek úspěšný na Sportovních hrách seniorů!

Minulý týden jsme se zúčastnili Sportovních her seniorů v Praze na Kotlářce. Naším vyvoleným zavodníkem byl pan Miroslav Wilczek (druhý zleva). A že to byla dobrá volba. Pan Wilczek byl ve vítězném týmu fotbalu, byl druhý v biatlonu a třetí ve slalomu. Sbírku medailí...

číst více

SENIOR

Rozšiřujeme náš projekt Cvičení pro seniory s lékařským dohledem. Každé úterý od 9 do 10 a poté od 10 do 11 bude v malém sále sportovní haly Děkanka hodina zdravotního cvičení pro seniory od 60 let a čekatele od 55 let.

 Při zakoupení permanentky na 10 hodin cvičení, vyjde cena 1 hodiny na výhodných 40 Kč.

S podporou města Prahy a magistrátu se mohou ceny upravit. O všem budete včas informováni. Děkujeme!

Zkušená lektorka Iva Kolínská se bude zaměřovat na zlepšení celkové zdatnosti s cílem odstranit svalovou dysbalanci (nerovnováhu) a bolesti krční a bederní páteře, zvýšit výkonnost svalů a flexibilitu kloubů. Pokud se Vám ukázková hodina bude líbit, budeme se na Vás těšit pravidelně každé úterý od 9,00 do 10,00 a 10,00 do 11,00

Cvičení pro seniory

Nikdy není pozdě začít se hýbat a zdravěji jíst, protože cítit se lépe stojí za to v každém životním období. Bez ohledu na věk a aktuální zdravotní stav má naprostá většina lidí možnost pro své zdraví a kondici něco udělat. A to platí i pro dříve narozené. Stačí jen chtít zkusit něco nového a vědět jak na to – přidejte se k nám ve sportovní hale Děkanka!
Cvičení pro zdravější tělo i mysl
Nejspíš už jste slyšeli o tom, že cvičení a fyzická aktivita jsou ve vyšším věku důležité, ale možná nevíte, jak začít. Rozhodně nejste sami – starší lidé se často obávají zranění a pádů nebo si myslí, že nemohou cvičit kvůli svým chronickým onemocněním. Mnoho z nich nikdy dřív nesportovalo a pak není divu, že je pro ně těžké s tím začít právě teď. Pravda je ovšem taková, že žádný stárnoucí člověk, který si chce zachovat tělesnou i duševní svěžest do vyššího věku, si nemůže dovolit se nehýbat. Co bylo možné v mládí, u stárnoucího organismu neplatí.

Výhody:

Cvičení pomáhá seniorům udržet si zdravou váhu

Protože se metabolismus spolu s přibývajícími roky zpomaluje, udržení zdravé váhy může být náročné. Cvičení pomáhá naopak zrychlovat metabolismus, podporuje výstavbu svalové hmoty a spalování kalorií, takže udržení zdravé váhy je pak mnohem snazší.
Cvičení omezuje neblahý vliv chronických onemocnění – mezi blahodárné účinky cvičení na lidský stárnoucí organismus patří podpora imunity, podpora srdečních funkcí a snižování krevního tlaku, zvyšování kostní hustoty a podpora zdravého trávení. Senioři, kteří cvičí, mají nižší riziko některých onemocnění, jako je Alzheimerova choroba, cukrovka, osteoporóza, kardiovaskulární onemocnění nebo rakovina tlustého střeva.

Cvičení zlepšuje pohyblivost, ohebnost a schopnost udržet rovnováhu

Protože cvičení zlepšuje svalovou sílu, ohebnost v kloubech a pevný postoj, má příznivý vliv na udržení rovnováhy a koordinaci pohybů, snižuje riziko pádu a osteoporotických zlomenin.
Cvičení zlepšuje spánek – poruchy spánku jsou ve vyšším věku sice časté, rozhodně však nejsou nutné. Kvalitní spánek je stejně jako v mládí potřebný pro celkový zdravotní stav člověka. Cvičení má často na spánek příznivý vliv, pomáhá rychleji usnout a podporuje hluboký a nepřerušovaný spánek.
Cvičení podporuje dobrou náladu a zdravé sebevědomí – při fyzické aktivitě náš mozek produkuje endorfiny, díky kterým se cítíme lépe a zbavujeme se smutku a deprese. Fyzická aktivita a vědomí vlastních schopností a síly dodává mladému, ale ještě více staršímu člověku pocit zdravého sebevědomí a jistoty.

Cvičení podporuje činnost mozku

Mozek není v našem těle izolovaný ostrov a pravidelné cvičení podporuje činnost mozku stejně jako mnoha dalších tělesných orgánů. Cvičení brání ochabování paměti, ztrátě mentálních schopností a případně hrozící demenci.
Pokud jste v poslední době příliš aktivní nebyli, může být nebezpečné vrhnout se do cvičení moc zhurta. Začněte třeba jen s dvěma desetiminutovými protaženími denně, nebo naopak s jednou cvičební lekcí týdně právě u nás. Před každým cvičením se protáhneme a prohřejeme svaly, po cvičení si naopak necháme čas na vydýchání. Vždy během cvičení máme po ruce dostatek tekutin a průběžně je doplňujeme.
Přesvědčily Vás předchozí řádky o tom, že fyzická aktivita je ve vyšším věku skutečně potřebná? Můžete se přijít podívat na první hodiny a rozhodnutí učinit pro své zdraví prospěšnou věc na sebe nenechá dlouho čekat. Sledujte naše stránky, přinášíme aktuální informace o cvičení pro seniory i pro takzvané čekatele na seniorský věk od 55 let. Najdete na našich stránkách také aktuální informace o odborných přednáškách a materiálech od našich spolupracovníků z oblasti fyzioterapie, nutričního poradenství, lékařství, pediatrie a rehabilitace. O své seniory se staráme v plném rozsahu.

KONTAKT

Marek Vedral
tel.: +420-606-026-601
mail: seniori@dekanka.com