Zimní lyžařské soustředění

Tradiční zimní soustředění proběhlo i letos v lokalitě Horní Mísečky v termínu od 2.února do 9.února. Protože tradice máme rádi a ctíme je, i letos nám se soustředěním pomáhali rodiče přihlášených dětí. Podařilo se nám sehnat pro několik dětí bezplatné ubytování v...

číst více

Pickleball

Jednou ze zajímavostí, kterou můžete vidět ve sportovní hale Děkanka, je hra pickleball, kterou u nás velmi aktivně a velmi dobře propaguje paní Jodi Oppenhuizen. Pickleball hrala od dětstvi v Michiganu v USA se svou rodinou a nyni se ho snaží představit a...

číst více

JUNIOŘI

Děkanka opět v Krkonoších.

Je to už rok, co Děkanka absolvovala sportovní víkend v Krkonoších zaměřený na in-line brusle a tenis.

Během sobotního a nedělního dopoledne se děti věnovaly in-line bruslení na hokejovém stadionu. Trenéři si opět připravili řadu zajímavých cvičení a her na posílení jak fyzické, tak psychické kondice.

In-line bruslení jako aerobní aktivita podporuje kardiovaskulární a respirační systém. Díky in-linům se rozvíjí síla, vytrvalost a svalová flexibilita. Ze svalů se posilují především svalové skupiny dolních končetin. Důležité je také držet pevný střed těla, čímž se posiluje břišní svalstvo. Při správném postoji a držení těla se namáhá i svalstvo zádové. Pohyby do stran působí také na hýždě a boky. Rozsah posílení těla při in-line bruslení je tedy celkem znatelný. Samozřejmě bruslení slouží i k redukci váhy. In-line bruslení jako sportovní aktivita posiluje náš imunitní systém. Je také prevencí proti civilizačním chorobám.

Program sobotního a nedělního odpoledne probíhal v podobě tenisu, tentokrát na antukových kurtech.

Děti si v různých cvičeních zopakovaly základy tenisových dovedností a mohly tedy procvičovat následné techniky úderů přes síť.

Při tenisové hře se rozvíjí vůle, cílevědomost, rychlý odhad situace, spoléhání na svoji fyzickou připravenost, taktické myšlení, schopnost dlouhého soustředění a hlavně vnitřní klid. Toto všechny děti i rodiče skvěle zvládli. Za to jim patří velká pochvala.

Sportu zdar a těšíme se zase na příště.

Děkanka tým

KONKTAKT

Mgr. Jan Novotný

+420 777 666 555
florball@dekanka.com

po: 13:00 – 20:00
st: 09:30 – 16:50
pá: 16:30 – 21:00