Je to už po druhé, co Děkanka vyrazila do Horní Branné u Vrchlabí. Hlavní náplní tohoto sportovního víkendu byl nácvik gymnastických dovedností a základy sportovního lezení.

Mezi základní gymnastické dovednosti patří nepochybně odraz.

Sobotním dopoledním cílem v podobě odrazové přípravy bylo zvýšení úrovně kondiční způsobilosti nohou a paží a zkvalitnění techniky gymnastického odrazu.

Odrazy a nácvik přeskoků patří k nejstarším pohybovým činnostem. Představují složitý, koordinačně náročný pohyb vykonávaný v krátkém časovém intervalu s velkou koncentrací svalového úsilí. Nerozvíjí tedy jen odrazové schopnosti dolních a horních končetin, jak by se na první pohled mohlo zdát, ale přispívají také k rozvoji orientace v prostoru, reakční schopnosti, rychlosti, přesnosti pohybů, rozhodnosti a odvahy.

V podobném duchu se vyvíjelo i sobotní odpoledne – sportovní lezení na umělé lezecké stěně ve Vrchlabí.

Vlastní lezecký pohyb je pro tělo přirozeným pohybem. Jako takový rozvíjí mimo silové schopnosti také obratnost a pohyblivost. Kromě toho je ale lezení i cvikem vůle. Člověk při něm překonává strach z výšky a z pádu.

Za pomoci našeho kamaráda Luďka – učitele tělesné výchovy a také člena Horské služby, si děti vyzkoušely různé lezecké cesty. Všichni si to velmi užívali, fandili si, povzbuzovali se a radovali se ze svých výkonů.

Na sobotní večer nám Petr s Oldou připravili báječnou diskotéku. Samozřejmostí byly i míčové a sportovní hry, do kterých se zapojili i rodiče.

Nedělní dopolední program byl zaměřený na nácvik a průpravu jedné z nejtěžších míčových her – volejbalu, a to v podobě průpravné hry – přehazované, která se objevuje hlavně ve školní tělesné výchově. Děti se seznámily s pravidly hry, nacvičovaly základní postavení a herní činnosti, které postupně směřovaly k samotné hře.

Někteří rodiče si pod vedením Ivetky vyzkoušeli velmi oblíbené cvičení na velkém míči. Cvičení bylo zaměřeno na posílení stabilizačního systému a komplexní protažení těla.

Myslíme, že se víkend opět náramně vydařil a všichni odjížděli příjemně unaveni a spokojeni.

Sportu zdar!

Pavel a Iveta

img_4797 img_4823 img_4826 img_4851 img_4859 img_4865 img_4872 img_4875 img_4888 img_4897 img_4939 img_4998