O jarních prázdninách se Děkanka vypravila na lyžařské soustředění do nejrozsáhlejší švýcarské lyžařské oblasti Quatre Vallées.

Jelikož všechny děti prošly základní lyžařskou přípravou již na předchozích soustředěních, připravili si naši trenéři celou řadu cvičení vedoucích především ke zdokonalování lyžařské techniky. K tomu nám napomáhaly i různé obtížnosti místních sjezdových tratí. Na výběr jsme měli nespočetné množství malých, kratších sjezdovek až po velké, delší a také závodní sjezdovky.

Počasí bylo téměř letní, což se samozřejmě projevovalo na kvalitě sněhu. Ale díky vysoké nadmořské výšce a množství sněhu byly podmínky více než ideální.

Každodenní lyžování bylo velmi náročné, proto také trenéři v podvečer volili různá kompenzační cvičení v podobě protahovacích a posilovacích cviků, relaxačních cvičení a her.

Na závěr soustředění se pro všechny konal štafetový závod družstev v biatlonu, kde děti závodily proti dospělým. Závod probíhal jako na houpačce, rodiče měli výraznou převahu, ale v cíli byl nakonec velmi těsně běžec z družstva dětí.

Soustředění můžeme zakončit heslem: „Mládí vpřed a sportu zdar!“,

tým Děkanka

IMG_0162 IMG_0161 IMG_0160 IMG_0150 IMG_0126 IMG_0115 IMG_0111 IMG_0088 IMG_0017